WYGRYWAMY Z MACIERZĄ PO WIELKICH MĘCZARNIACH
Zapowiadany jako hit 16 kolejki bocheńskiej Serii A mecz pomiędzy Macierz Lipnica Murowana a Beskid Żegocina , ściągnął na trybuny stadionu Macierzy komplet publiczności. Kibice Beskidu przeżyli prawdziwy Roller-Coaster . Pierwsza połowa to całkowita dominacja Beskidu Żegocina i od pierwszych minut pachniało bramką dla Walecznych Górali. Po raz pierwszy po składnej akcji bramkarza Macierzy w 12 minucie pokonał Tomek Krawczyk. Bramkę na 2:0 dla Beskidu zdobył przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego Konrad Łękawa. Gdy następne gole dla naszej drużyny wisiały w powietrzu, komplikujemy sobie spotkanie i tuż przed przerwą tracimy z niczego bramkę na 2:1.
Do tej pory nie mogę zrozumieć czy ciężki środowy mecz Pucharu Polski z Popradem Muszyna czy dwudniowy wieczór kawalerski spowodował że na drugą połowę nasza drużyna wyszła nie do poznania. Oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi, wdaliśmy się w bijatykę z Macierzą i przestaliśmy grać swoje. Co prawda Michał Zapiór zdobywa bramkę dla Beskidu na 3:1 jednak wkrótce zawodnicy z Lipnicy zdobywają gola kontaktowego. Mimo usilnych prób z jednej i drugiej strony mecz kończy się zwycięstwem Beskidu Żegocina 3:2. Z pewnością nie było to porywające widowisko jednak trzymało do ostatnich sekund w napięciu. Dziękujemy kibicom z Gminy Żegocina za tak liczne przybycie na mecz do Lipnicy Dolnej a zawodnikom Beskidu za zwycięstwo z wymagającym przeciwnikiem.
PS. Obserwując sobotni mecz WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz vs Rylovia Rylowa uważam że swoim poziomem grania żadna z obecnych drużyn które prowadzą w tabeli A klasy nie nadaje się do ligi Okręgowej.
Beskid Żegocina w składzie: Mateusz Kępa , Marcin Krawczyk , Dominik Mroczek , Konrad Łękawa , Mateusz Matlęga (64 min. Janusz Czoch), Karol Kępa , Wiktor Jędrzejek , Jakub Burkowicz , Tomasz Krawczyk , Damian Pławecki (64 min. Michał Zapiór), Dawid Matras (81 min. Jakub Kępa)