Wygrywamy z Macierzą 5:2
3:2 Łukasz Zych 68 "
4:2 Piotr Zapiór 78"
5:2 Oliwier Ptaszek 83"
Niedzielne spotkanie to był prawdziwy Rollercoaster! Licznie przybyli kibice na mecz Beskid Żegocina vs Macierz Lipnica Murowana nie mogli narzekać na brak emocji w tym spotkaniu! Było dużo akcji, dobra dynamika gry, piękne bramki ale także dramaturgia, spięcia między zawodnikami i sporo kartek, w tym jedna czerwona dla naszego bramkarza. Jedno jest pewne, że woli walki i charakteru nie zabrakło żadnej z drużyn! Wynik meczu otworzył nasz kapitan Tomasz Krawczyk, który po idealnej centrze z rzutu rożnego wykonywanego przez Dawida Matrasa strzałem głową pokonał bramkarza Macierzy. Kilka chwil później na tablicy widniał już wynik 2:0 dla Beskidu Żegocina. Grzegorz Kłusek zaskoczył bramkarza i stojąc tyłem do bramki przelobował go strzałem głową. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa, w której z akcji na akcję zaczynał dominować Beskid Żegocina. Druga połowa meczu to prawdziwy horror przy Cmentarnej! Obfitowała ona w dużo pięknych akcji obu drużyn ale także dużo brzydkiej i brutalnej gry.
Tuż po rozpoczęciu bramkę kontaktową zdobył Łukasz Zych. Bramka zdobyta po pięknym strzale jednak zakończona w brzydki sposób. Napastnik Macierzy chciał zabrać piłkę z bramki Beskidu i został (najprawdopodobniej, bo tego nie widziałem) uderzony łokciem przez naszego bramkarza. Kontrowersje wywołała decyzja sędziów, którzy będący blisko akcji początkowo nie widzieli tego zdarzenia, pokazując żółtą kartkę naszemu golkiperowi . Dopiero po konsultacji z sędziami bocznymi arbiter ukarał Bartka Bukowca czerwoną kartką. Miejsce Bukowca zajął Kępa. Grając w dziesiątkę wkrótce odskoczyliśmy rywalowi na dwie bramki! Kapitalnie uderzył Janusz Czoch z 35 metrów lobując wysoko wysuniętego bramkarza Macierzy. Ponownie zrobiło się gorąco gdy Łukasz Zych pokonał Mateusza Kępę. Obie strony grały punkt za punkt i nikt nie odpuszczał. Jednak ostatnie słowo należało do Walecznych Górali, po idealnym podaniu od Kuby Burkowicza bramkę zdobył Michał Zapiór. Wynik spotkania ustalił 16 letni Oliwier Ptaszek dla którego była to pierwsza bramka w barwach Beskidu! Dziękujemy zawodnikom za walkę do końca a kibicom za fenomenalny doping!
Beskid w składzie 1 Bartłomiej Bukowiec,2 Piotr Czoch (72 min Kamil Rosiek),3 Konrad Łękawa,4 Dominik Mroczek,5 Michał Dziedzic,6 Wiktor Jędrzejek (51 min Mateusz Kępa),7 Janusz Czoch,8 Jakub Burkowicz, 9 Tomasz Krawczy,10 Dawid Matras (45 Michał Zapiór),11 Grzegorz Kłusek (60 min Oliwier Ptaszek)