Wygrywamy z Czarnymi i meldujemy się na II miejscu.
Zmiennicy Zapiór i Jędrzejek dają Beskidowi 3pkt
BESKID ŻEGOCINA vs CZARNI KOBYLE 2:0
Wielki zawrót głowy miał przed meczem z Czarnymi Kobyle trener Walecznych Górali Marek Tomkiewicz. W tym ważnym spotkaniu z rozpędzonymi zawodnikami z Kobyla nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Konrada Łękawy , Grześka Kłuska, pokutującego za kartki Wojtka Ziółkowskiego i studiującego Michała Matlęgi. Pozostali z szerokiej kadry Beskidu zagrali ambitnie z wielką wolą zwycięstwa , za co po meczu dostali nagrodzeni gromkimi brawami od licznie zgromadzonej publiczności na trybunach stadionu przy Cmentarnej.
Początkowe minuty pierwszej połowy to ostrożna gra obu drużyn , żadna z ekip nie chciała stracić bramki więc gra toczyła się głównie w środku pola . Z minuty na minutę akcje zaczęły się zazębiać i obie drużyny miały szanse na otworzenie wyniku. Jednak w tej części nie zobaczyliśmy bramki.
Wynik 0:0 utrzymywał się do 65 minuty, wtedy obrońcom Gości urwał się Dominik Mroczek popędził z futbolówką do narożnika pola karnego zagrywając idealnie na 5 metr do wbiegającego Michała Zapóra który dopełnił formalności umieszczając piłkę w siatce przeciwnika. Po zdobyciu gola Beskid ruszył za ciosem i niewiele zabrakło Zapiórowi i Krawczykowi by bramkarz Czarnych kolejny raz wyciągał piłkę z siatki. Ta sztuka udała się w 75 minucie Wiktorowi Jedrzejkowi. Wprowadzony z ławki rezerwowych pięć minut wcześniej najniższy z kadry Beskidu skoczył najwyżej do centry Tomka Krawczyka i umieścił po raz drugi piłkę w siatce przeciwnika. Czarni próbowali zdobyć bramkę kontaktową jednak zawodnicy Beskidu zagrali na pełnej koncentracji mając w pamięci mecz z Promieniem gdzie w doliczonym czasie gry dali sobie strzelić dwa gole . W środku obrony szalał Piotr "Peres" Czoch, a dla Bartka Bukowca był to kolejny mecz na "zero " z tyłu.
9 zwycięstw i dwa remisy dały naszej drużynie 29 punktów i drugie miejsce na zakończenie rundy jesiennej. To sukces zawodników Beskidu i trenera Marka Tomkiewicza i idealna pozycja wyjściowa przed rundą rewanżową.