Mega sensacja wygrywamy z IV ligowym BKS-em
Po raz drugi w PP pokonujemy BKS Bochnia
1:0 Dawid Matras -5'
1:1Mirosław Tabor -21'(k)
2:1 Dawid Matras -40'
Historia się powtórzyła w 2015 w półfinale Regionalnego Pucharu Polski pokonaliśmy wtedy IV ligowy Bocheński KS 5:4 po trzech bramkach Mariusza Banata, Pawła Janiczka i Łukasza Kuski. Po ośmiu latach los również złączył A klasowy Beskid Żegocina i IV ligowy BKS Hal-Mont Bochnia . I po raz drugi po zaciętym boju wyrzucamy za burtę o trzy klasy wyżej notowanego przeciwnika. Pierwsza połowa była perfekcyjna w naszym wykonaniu już w 5 minucie po rajdzie Tomka Krawczyka i zagraniu wzdłuż bramki gola zdobywa Dawid Matras. Pięć minut później mogliśmy zdobyć bramkę na 2:0 ale Janusz Czoch minimalnie przestrzelił. Sytuacji z 20 minuty nie będę komentował , sędzia wskazał na jedenasty metr, A pewnie karnego wykorzystał Mirosław Tabor doprowadzając do remisu 1:1 . Okres naszej przewagi wykorzystał ponownie Dawid Matras który znalazł lukę między obrońcami i strzałem z 18 metrów pokonał Kamila Bakę bramkarza BKS-u.
Po zmianie stron śmielej zaatakowali goście z Bochni próbując doprowadzić do remisu jednak nasza drużyna doskonale się broniła i mogła skarcić BKS kolejnymi bramkami. Hattrica mógł zaliczyć Dawid Matras jednak przegrał pojedynek z golkiperem przeciwnika. Trzeciego gola dla Beskidu powinien zdobyć Konrad Łękawa ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego ostemplowała słupek przeciwnika . Sędzia doliczy 5 minut do regulaminowych 90 a goście z Bochni rzucili wszystko na jedną szalę jednak nie udało się ekipie z Solnego Grodu doprowadzić do remisu i rzutów karnych . Dziękujemy chłopakom za walkę a kibicom za tak liczne przybycie i żywe reagowanie na sytuacje na boisku. Oczywiście słowa uznania należą się Pani Monice i dzieciaczkom Beskidu za eskortę i wyprowadzenie drużyn na środek boiska oraz wspaniały doping. Już w niedzielę o 13.00 przy Cmentarnej zagramy z Tarnavią Tarnawa oczywiście na mecz zapraszamy spragnionych futbolu w wykonaniu Walecznych Górali.