SZKOLEC ORKIESTRA WYGRYWA XXIV TURNIEJ O PUCHAR WÓTA GMINY ŻEGOCINA
Był to prawdziwy maraton piłkarski rozgrywany na Sali SP w Żegocinie. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn, które rozegrały 21 spotkań. Do ostatniego meczu ważyły się losy zwycięstwa w turnieju . Jednak rzutem na taśmę pierwsze miejsce zajęła drużyna „Szkolec Orkiestra”, która zgromadziła 14 pkt . Jej bramkarz i kapitan Jakub Grabiarz wraz ze swoimi kolegami zostali nagrodzeni przez Wójta Wojciecha Wronę pucharem oraz nagrodami indywidualnymi . Radości nie krył sołtys Łąkty Górnej Tadeusz Stary choć jego drużyna remisem z Rozdzielem 2:2 zaprzepaściła szanse zwycięstwa w turnieju. To jednak zestaw nagród od Wójta Gminy osłodził gorycz drugiego miejsca. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Huragan Pershing w której pierwsze skrzypce grał Konrad Łękawa. Jednak i oni nie wykorzystali szansy na zwycięstwo w 10 sekund stracili dwie bramki i przegrali w decydującym meczu z Łąktą Górną 2:1. Dopiero na 4 miejscu uplasowała się drużyna WKS Przepióry zwycięzca z ubiegłego roku. Zabrakło niewiele by Młode Wilki Beskidu po raz drugi stanęły na podium. Jak co roku jesteśmy pod wrażeniem gry piątej dzisiaj drużyny Rozdziela, mimo że przyjechali gołą piątką walczyli z lepszymi drużynami jak równy z równym a remis z Łąktą to mega niespodzianka. Dzięki zwycięstwu 5:0 w ostatnim meczu Żelbeton uplasował się na 6 miejscu spychając na ostatnie „Zespół z Przypadku”. Nagrody indywidualne otrzymali Jakub Grabiarz ,który przepuścił zaledwie cztery bramki. A najlepszym strzelcem został zdobywca 10 bramek Krystian Czuper z Łąkty Górnej. Dziękujemy Pani dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie oraz Panu Wójtowi Wojciechowi Wronie za zorganizowanie XXIV Turnieju, w którym na sportowo bawiło się ponad 50 zawodników. Podziękowania należą się również stolikowym Ani i Mateuszowi.