PODSUMOWANIE REGIONALNY PUCHAR POLSKI
Podsumowania rozpoczynamy od "Wisienki na torcie" jakim było zdobycie przez Beskid Żegocina Pucharu Polski na poziomie Podokręg Piłki Nożnej w Bochni . To z pewnością największy sukces naszej drużyna a zawodnicy napisali piękną historie na 25 lecie klubu z Żegociny. Rozegraliśmy 5 mecz ,wygrywając wszystkie nasz bilans zdobytych 21 do straconych 3 bramki był imponujący.
-----------------------------
Wygrywanie rozpoczęliśmy na stadionie w Kobylu gdzie swoje mecze rozgrywają Rezerwy Szreniawy Nowy Wiśnicz.
WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz II vs Beskid Żegocina -1:6
Tomasz Krawczyk X3
Grzegorz Kłusek X2
Wiktor Jędrzejek
---------------------------------
W drugiej rudzie pokonaliśmy występującą w lidze Okręgowej Ceramikę Muchówka a spotkanie obserwowało komplet publiczności na stadionie przy Cmentarnej
Beskid Żegocina vs KS Ceramika Muchówka-7:1
Grzegorz Kłusek X3
Karol Kępa
Tomasz Krawczyk
Konrad Łekawa
Dominik Mroczek
---------------------------------
Jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia do Żegociny przyjechał kolejny przedstawiciel Ligi Okręgowej i odjechał na tarczy
Beskid Żegocina vs WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz - 2:0
Tomasz Krawczyk X2
-----------------------------
Komplet publiczności przybył na Cmentarną, by być światkiem mega sensacji gdzie nasza drużyna pokonała przedstawiciela IV ligi.
Beskid Żegocina vs BKS Hal-Mont Bochnia- 2:1
Dawid Matras X2
--------------------------------
Finał okazał się dla nas spacerkiem, prowadząc grę od 1 do 90 minuty pokonujemy przedstawiciela V ligi
Beskid Żegocina vs GKS Drwinia-4:0
Tomasz Krawczyk
Dawid Matras
Janusz Czoch
Grzegorz Kłusek
---------------------------------------
Jesteśmy jedynym Klubem w Polsce i w Małopolsce który awansował do finałów wojewódzkich grając na poziomie A klasy. To wielki sukces Walecznych Górali a z kim zagramy na wiosnę dowiemy się po losowaniu. Rozgrywanie przez pięć tygodni dwóch meczy w tygodniu (Ligowego i Pucharowego) z pewnością odbiło się na naszej drużynie co skutkowało stratą 8 punktów przy Cmentarnej. Tym jednak zajmiemy się później.
Zdobywcy bramek w pucharze:
Tomasz Krawczyk X7
Grzegorz Kłusek X6
Dawid Matras X3
Dominik Mroczek
Wiktor Jędrzejek
Karol Kępa
Konrad Łękawa
Janusz Czoch
Gratuluję Panowie a Beskid reprezentowali w PP
Mateusz Kępa, Bartłomiej Bukowiec, Piotr Czoch, Michał Dziedzic, Jakub Kępa, Mateusz Waligóra, Tomasz Krawczyk, Dominik Mroczek, Wojciech Ziółkowski, Michał Zapiór, Janusz Czoch, Oliwier Ptaszek, Jakub Burkowicz, Dawid Matras, Wiktor Jędrzejek, Grzegorz Kłusek, Damian Pławecki, Marcin Krawczyk, Konrad Łękawa, Kacper Śmiłek, Mateusz Radzięta, Jakub Kącki, Bartłomiej Piech, Krzysztof Paruch, Karol Kępa
Trener Marek Tomkiewicz