3:3
KS Ceramika Muchówka
90'
Widzów:

Jak przystało na mecz derbowy były bramki, piękne akcje parady bramkarzy i dramaturgia do ostatniej minuty, jednak szczęście dopisało dzisiaj Ceramice.

Za ambicje, wole walki i prowadzenie od 3 minuty meczu nasza drużyna zasłużyła na zwycięstwo, jednak gra się do ostatniego gwizdka sędziego o czym zapomnieli „Waleczni Górale” dając sobie wydrzeć zwycięstwo w ostatniej akcji meczu. Pierwsza akcja spotkania przyniosła Beskidowi bramkę na 1:0, prawym skrzydłem urwał się obrońcy Tomek Krawczyk zagrał futbolówkę wprost na nogę Damiana Pławeckiego⚽a piękny strzał naszego zawodnika wylądował w siatce przeciwnika. Beskid ruszył za ciosem i po dobrze rozegranym rzucie rożnym najwyżej do główki wyskoczył Konrad Łękawa⚽podwyższając wynik meczu na 2:0. Obrona Beskidu popełniła błąd w kryciu , choć nasz bramkarz obronił strzał sam na sam to jednak wobec dobitki Marcin Kukli był bezradny. Ale od czego mamy Tomka Krawczyka⚽, w 37 minucie nasz pomocnik po indywidualnej akcji i strzałem po krótkim rogu pokonał bramkarza Ceramiki. Zdobywamy jeszcze bramkę na 4:1 jednak sędzia Sebastian Witek z Brzeska nie uznał gola dopatrując się pozycji spalonej Konrada Łękawy, i wynikiem 3:1 kończy się ta połowa .

Po zmianie stroń Ceramika za wszelką cenę próbowała zdobyć bramkę kontaktową, miała szansę za sprawą grającego trenera gości Fortuny, jedna przegrał on pojedynek z Mateuszem Kępą nie wykorzystując rzutu karnego. W odpowiedzi strzał Konrada Łękawa z rzutu wolnego wylądował na poprzeczce bramki Ceramiki. Jednak w 78 minucie tracimy gola na 3:2, Jakub Kupiec z bliskiej odległości strzałem pod poprzeczkę pokonał Mateusza Kępa. Mogliśmy w krótkim odstępie czasu zapewnić sobie zwycięstwo jednak kapitalnymi interwencjami popisał bramkarz Ceramiki po strzałach Konrada Łękawy i Rafała Skowronka. Nie udało się naszej drużynie dowieźć zwycięstwa do końca meczu, ostatnia wrzutka z rzutu wolnego na aferę przyniosła gościom z Muchówki bramkę na 3:3. Najwyżej do główki skoczył Jakub Stabrawa dając swojej drużynie 1 punkt. Szkoda bo uciekają nam kolejne punkty na które z przebiegu meczu zasłużyliśmy.

Beskid w składzie :Mateusz Kępa br, Mateusz Waligóra(45 min Zbigniew Górka) , Rafał Skowronek, Konrad Łękawa, Piotr Czoch (65 min Kamil Kącki), Karol Kępa, Wojciech Ziółkowski (60 min Dawid Kuska), Tomasz Krawczyk, Grzegorz Kłusek, Damian Pławecki (75 min Kamil Górka) Janusz Czoch (45 min Łukasz Kuska)

Fruwający Łukasz Kuska zdjęcia z meczu autorstwa Mariusza Pławeckiego KLIKNIJ ZOBACZ