Czy opłaty zabiją Wiejski Futbol ?

Jak udało się nam ustalić ZOBACZ .Urząd Gminy ma zamiar przekazać  na potrzeby Klubu Sportowego  Beskid Żegocina kwotę identyczną jak w ubiegłym roku. Jednak z roku na rok rosną koszty utrzymania klubu , a i zawodników chętnych do uprawiania spotu przybywa. W tej chwili w naszych szeregach trenują –Żaki ,Juniorzy Młodsi ,Seniorzy  Beskid I i II oraz prężnie działająca sekcja Oldboy. Rok 2013 zamkniemy z niewielkim długiem a nowy 2014 nie zapowiada się lepiej. Sen z powiek kurczącemu  się gromu fanatyków czytaj działaczy klubowych  spędza rosnące i coraz to nowe wymagania płynące z Centrali (PZPN). I tak do rosnących cen ;

- Opłat sędziowskich

-Sprzętu sportowego

-Badań Lekarskich

-Ubezpieczeń Zawodników

-Utrzymania boiska dochodzą opłaty nałożone przez MZPN dotycz drużyn A klasy są to-

1. Opłaty członkowskie statutowe-250 zł
  2. Opłaty wpisowe do rozgrywek- 400 zł
  3. Opłaty Extranet,
  4. Opłaty za rejestrację  zawodników  nowo zgłoszonych-15 zł zawodnik
  5. Opłaty za uprawnienia zawodników do gry- 10- 20 zł zawodnik
  6. Opłaty za wyrejestrowanie zawodnika z innego Podokręgu. -250 zł
  7. Kary pieniężne z tytułu napomnień ( żółte kartki)3-35 zł, 6- 60 zł,9 -80 zł, 11 kartka i kolejna -100 zł
  8. Kaucje pieniężne od protestu i odwołania- 200 zł
  9. Opłaty transferowe i ryczałty transferowe-100- 150 zł
  10. Kary pieniężne regulaminowe,-100 do 2000 zł
  11. Opłaty za udzielenie licencji klubom  -100 zł
  12. Opłaty za odbiór boiska- 25 zł + koszty dojazdu
  13. Opłaty ryczałtowe za przejazdy  dla  sędziów  od 12 do 112 zł w zależności od przejechanych km.
  14. Opłaty za przyznanie/przedłużenie licencji trenerskiej- 50-400 zł

Nowym pomysłem Związku PN jest obecność na meczu Trenera

-kara pieniężna za prowadzenie zespołu piłki nożnej podczas rozgrywek mistrzowskich i pucharowych przez trenera nie  posiadającego ważnej licencji oraz wpisywanie do protokołu trenera posiadającego licencję , a nie prowadzącego zespołu w czasie meczu i nieobecnego na ławce trenerskiej podczas tego meczu pierwszy raz 250zł kolejny 500 zł- dotyczy A klasy

Opiekuna medycznego z uprawnieniami nie wspomnę o kierowniku ochrony wraz z 4 ochroniarzami .

-Kara pieniężna za brak na zawodach służby porządkowej w ilości określonej regulaminem rozgrywek piłkarskich dla klubów sportowych w wysokości 100 – 500 zł- dotyczy A klasy

-Kara pieniężna za brak na zawodach opieki medycznej , noszy wraz z obsługa , środków doraźnej pomocy dla gospodarza zawodów- 100 zł- dotyczy A klasy.

korzystano  z uchwały nr 10 z dnia 1 lipca 2011 roku

Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie w sprawie ustalenia wysokości: opłat, kar pieniężnych, ryczałtów transferowych, kaucji i opłat licencyjnych.

Czy te opłaty przy małym wsparciu Gmin i sponsorów oraz kurczące się grono Działaczy zabiją Wiejską piłkę .To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi .

Szanowni Państwo!

Zarząd KS Beskid Żegocina zwraca się do zakładów ,firm ,sklepów oraz prywatnych osób nie tylko z terenu Gminy Żegocina o wsparcie naszego klubu Beskid Żegocina w którym to w pięciu sekcjach obecnie gra i trenuje około 100 osób wyłącznie z naszej gminy.Oto nasza oferta :

1. Pomoc finansowa, wystarczy nawet symboliczna wpłata na konto naszego klubu. Nie liczy się kwota, liczy się fakt, że popierasz naszą inicjatywę. Wszelkie dane klubu BESKID ŻEGOCINA znajdziesz na końcu naszej oferty.

2. Druga nasza propozycja to reklama planszowa o dowolnych wymiarach umieszczona na ogrodzeniu stadionu Beskid Żegocina oraz automatycznie na stronie internetowej: www.beskidzegocinaseniorzy.futbolowo.pl Sądzimy że będzie to z korzyścią dla Pani/Pańskiej firmy, gdyż na mecze Beskidu przyjeżdża spora grupa kibiców z różnych regionów powiatu Bocheńskiego, a stronę internetową naszego klubu odwiedziło 1.500315 osób. Proponowane plansze reklamowe na ogrodzeniu stadionu powinny być wykonane we własnym zakresie. Koszt reklamy na ogrodzeniu i stronie internetowej ( do uzgodnienia ze skarbnikiem klubu).

3. Istnieje również możliwość zakupienia kompletu koszulek lub dresów dla naszych drużyn młodzieżowych. Lub umieszczenia reklam na odzieży sportowej( koszt
do uzgodnienia ze skarbnikiem klubu).

4. Reklama umieszczona na kalendarzu ze zdjęciami drużyny Beskid Żegocina na rok 2015

5. Zachęcamy do kupowania naszych pamiątek klubowych ( szalików ,kalendarzy, piłek ,plakatów , koszulek oraz cegiełek w kwocie 5 zł ) z których skromne marże również zasilają kasę klubową.

6. Pomoc rzeczowa,możesz zakupić a potem przeznaczyć wszelkie rzeczy potrzebne do działalności naszego klubu ,sprzęt sportowy (buty ,koszulki ,piłki itp.Oraz dla naszych młodych zawodników artykuły spożywcze (napoje ,słodycze ,lody itp ) .
7. Prosimy również członków Klubu Sportowego BESKID ŻEGOCINA o wpłacanie składek członkowskich na 2014 rok w kwocie 20 zł na konto naszego klubu.

8. Istnieje możliwość reklamy na stronie internetowej klubu z Żegociny którą czyta coraz większa rzesza , a odwiedziło nas ponad 1904314 osób.

9. Kibice przychodzący na mecze Beskidu proszeni są w miarę swoich możliwości o wrzucanie datków do skarbony klubowej. W zamian dostaną piękne widowisko w wykonaniu Beskidowców

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie

oddział w Trzcianie

KS BESKID ŻEGOCINA