OKO W OKO Z MARKIEM TOMKIEWICZEM

OKO  W OKO Z MARKIEM TOMKIEWICZEM

przerwie od rozgrywek piłkarskich w naszej kochanej A klasie zapraszamy do lektury obszernego wywiadu z trenerem „Walecznych Górali” Markiem Tomkiewiczem.

Jako kibic i pilny obserwator drużyny Beskidu , mogę powiedzieć nareszcie. To kolejny po 2022/23 najlepszy wynik naszej drużyny pod wodzą trenera Marka Tomkiewicza.

1.Co odpaliło i pozwoliło drużynie z Żegociny systematycznie punktować i liczyć się w gronie drużyn bocheńskiej Serii A i w Regionalnym Pucharze Polski ?

Myślę, że stabilizacja naszej kadry. Doczekaliśmy się szerokiej kadry, która ma swój kręgosłup , nie mamy ubytków a na dodatek wzmacniają naszą drużynę zawodnicy z juniorów starszych, którzy dobrze radzą sobie w naszej A klasie. Kolejnym czynnikiem który ma wpływ na nasze wyniki to poprawa gry w obronie , tracimy mniej bramek niż miało to miejsce w poprzednich latach, ale i również jesteśmy bardziej skuteczni w ataku.

2. 9 zwycięstw, 1 remisy i 2 porażki, 28 pkt 1 miejsce miejsce w ligowej tabeli – jaka w rzeczywistości była to jesień w wykonaniu Beskidu Żegocina?

W teorii można powiedzieć , że była to dobra runda w naszym wykonaniu , w praktyce uważam ,że mogliśmy spisać się lepiej . Trafiły się nam dwa mecze w których nasza koncentracja do spotkania nie była najlepsza i z automatu zostaliśmy skarceni , boli tym bardziej, że stało się to na naszym terenie.

3.Z którego z jesiennych spotkań jesteś najbardziej zadowolony i dlaczego?

Postawiłbym na mecz z Trzcianą. Uważam ze zagraliśmy z odpowiednim zaangażowaniem , solidnie w obronie jak i w ofensywie , nie popełniliśmy większych błędów.

Jeżeli chodzi o pucharowe potyczki , to wyróżniłbym mecz z BKS Bochnia , zagraliśmy solidne spotkanie, w dobrym stylu i zawiesiliśmy wysoko poprzeczkę drużynie z Bochni .

4.A który mecz to największe rozczarowanie?

Postawiłbym na dwa spotkania , ten z Łapczycą i Kobylem .

5. Beskid osiągnął największy sukces w swojej 25 letniej historii wygrywając Regionalny Puchar Polski, czy stać naszą drużynę by na wiosnę sprawić kolejną niespodziankę w PP

My, jako drużyna jesteśmy dobrej myśli , Puchar Polski to dla nas bardzo fajna przygoda i dołożymy wszelkich starań żeby godnie reprezentować naszą gminę i powiat na wyższym szczeblu.

6. Beskid stawia na zawodników młodych średnia wieku to 22 lata,który z młodzieżowców zrobił według Ciebie największe postępy.

Zgadza się , mamy bardzo fajną, młodą drużynę, która z roku na rok robi postępy. Jeżeli miałbym wyróżnić kogoś , to pokuszę się o wyróżnienie zawodnika który ma jeszcze wiek juniora. Takim zawodnikiem jest Wiktor Jędrzejek , miał bardzo trudne zadanie bo musiał wskoczyć w buty Karola Kępy, którego nikomu nie muszę przedstawiać. Wiktor bardzo fajnie wszedł do pierwszej jedenastki i do końca utrzymał swoja pozycje, jak nadal będzie tak pracował ,to będziemy mieli z niego dużo korzyści .W drużynie seniorów grali również tacy zawodnicy jak Oliwier Ptaszek , Krzysztof Paruch czy Kacper Śmiłek i też ich występy były na dobrym poziomie.

7.Na co Twoim zdaniem stać „Walecznych Górali” i o co powinni powalczyć nawiosnę? Z jakiego wyniku na koniec sezonu byłbyś zadowolony_

Cel, który jest przed nami postawiony , to walka o awans , wiec myślę, że jak uda nam się osiągnąć nam te założenia , to każdy z nas będzie szczęśliwy.

8.Która z drużyn z czołowej trójki, w twojej opinii, jest najbardziej niewygodna dla naszej drużyny ?

Uważam, że Trzciana jak i Tarnawa są drużynami bardzo dobrymi i niewygodnymi , ale też nie skupiajmy uwagi tylko i wyłącznie na pierwszej trójce. Przykładem na to jest nasze spotkanie z Łapczycą, gdzie w tym dniu nasi rywale byli od nas lepszą drużyną .

9.Co zrobić, by po świetnej jesieni, nie zaprzepaścić historycznej szansy awansu do ligi Okręgowej ?

Trzeba solidnie przepracować zimę , wprowadzić nowe rzeczy które będą nas rozwijać i popracować nad naszą koncentracją do każdego spotkania.

10.Co teraz się dzieje z seniorami Beskidu Żegocina, jak wygląda czas po zakończeniu rundy i kiedy zaczynacie regularne przygotowania do rundy rewanżowej?

Obecnie od początku grudnia mamy wszyscy wolne, odpoczywamy i regenerujemy swoje siły. Przygotowania zaczynamy 2 stycznia, przewidziane mamy cztery albo pięć sparingów.

11.Na mecze Beskidu przy Cmentarnej przychodzi spora grupa kibiców , co wpłynęło na tak dużą frekwencję i jaki Beskid będą obserwować kibice na wiosnę?

Wyniki to jedna z zachęt żeby nas odwiedzić na meczu , nowa trybuna która powstała, atmosfera która się tworzy z meczu na mecz przyciąga coraz więcej ludzi, co nas bardzo cieszy. Korzystając z okazji chcemy wam bardzo podziękować , za to że jesteście z nami cały czas, to nas motywuje do jeszcze cięższej pracy !

Co do gry , mam nadzieję , że Beskid który gra dobrą , widowiskową i skuteczną piłkę i przede wszystkim lepiej grający na własnym boisku.

12-Czego Ci życzyć w dalszej pracy z Beskidem i co sprawi, że w czerwcu będziesz miał poczucie pełnej satysfakcji z tego sezonu 2023/24-

Przede wszystkim żebyśmy wszyscy w zdrowiu i bez kontuzji zakończyli sezon , ale i tez żebyśmy te rozgrywki zakończyli na pozycji nr 1 i z awansem o ligę wyżej .

Dziękujemy trenerowi za wywiad i życzymy wszystkiego najlepszego.
Dziękuję i do zobaczenia ! Pozdrawiam.