WYGRYWAMY 9:0 Z RABĄ NIEDARY

Mecz 20 kolejki pomiędzy Beskidem a broniącą się przed spadkiem Rabą Niedary rozgrywany był w bardzo ekstremalnych warunkach przy temperaturze + 32 stopnie. Choć nasza drużyna zagrała bez kluczowych graczy , w ekstremalnym ustawieniu linii obrony i pomocy to jednak Goście z Niedar byli tłem dla naszej drużyny a gra toczyła się pod jedną bramką. W 16 minucie po raz pierwszy Paweł Klasa golkiper Raby wyciągał piłkę z siatki . Po pięknej wrzutce Damiana Pławeckiego bramkę strzałem z półwoleja zdobył 18 letni Michał Zapiór. Ten sam zawodnik chwilę później zdobył swoją drugą bramkę. Po raz trzeci bramkarza Raby pokonał Damian Pławecki który zamykał akcję na długim słupku i celną główką wpisał się na listę strzelców. Wynik pierwszej połowy na 4:0 ustalił Tomek Krawczyk który po indywidualnej akcji z bliskiej odległości pokonał bramkarza Gości.

W drugiej połowie nasza drużyna o dziwo nie zwalniała tępa gry za którą nie nadążali przeciwnicy. Mnożyły się sytuacje pod bramką Raby. Wynik w 48 minucie podwyższył junior Michał Zapiór dla którego był to trzeci gol w tym meczu. Szusty raz bramkarza z Niedar pokonał strzałem po długim rogu Tomek Krawczyk. Kolejnym zawodnikiem Beskidu który wpisał się na listę strzelców był Janek Czoch. Dobrze dziś grający Piotr Matras zasłużył na gola i zdobył go po indywidualnej akcji. Mimo zmian i gry kierownika drużyny Daniela Dudzica który o mały włos nie wpisał się na listę strzelców, Beskid ciągle przeważał. Wynik na 9:0 ustalił Janusz Czoch, przy odrobinie szczęścia mogliśmy to spotkanie wygrać dużo , dużo wyżej. Za tydzień ostatni mecz sezonu przy cmentarnej zagramy z Macierzą Lipnica Murowana.

Beskid zagrał w składzie : Karol Kmiecik, Tomasz Krawczyk, Karol Kępa, Konrad Łekawa, Mateusz Waligóra, Wojciech Ziółkowski (55 min. Janusz Czoch), Piotr Matras (75 min. Daniel Dudzic), Michał Dziedzic, Damian Pławecki, Mariusz Pławecki, Michał Zapiór

--------------------------------------------------------------------------

O relację z meczu Beskid- Raba Niedary 9:0 poprosiliśmy 18 letniego Michała "Słodkiego" Zapióra który trzy razy pokonał bramkarza przeciwnika >>>>
Do meczu wyszliśmy bardzo zmotywowani by wygrać i walczyć o wyższa pozycje w tabeli. Od początku meczu graliśmy wysoko i nie dawaliśmy możliwości gry rywalom. Po 20 min gry zdobywamy pierwsza bramkę po dobrym dośrodkowaniu od Damiana trafiam z woleja i mamy 1:0. Po chwili po dobrym podaniu od Piotrka umieszczam piłkę na 2:0 a chwilę później Damian Pławecki podwyższa wynik na 3:0 a zaraz po nim po udanym rajdzie Tomasz Krawczyk na 4:0 i mamy koniec pierwszej połowy. Przy wysokiej temperaturze która nie sprzyja obu drużynom wychodzimy na drugą połowę. Odrazu staramy się przejąć piłkę i konstruować na spokojnie akcje. Po chwili przy zamieszaniu w polu karnym udaję mi się strzelić trzecią bramkę i mamy 5:0. Po kolejnych próbach Tomasz Krawczyk podwyższa wynik na 6:0. Rywale tracą siły i z dużym spokojem próbujemy dalej strzelać. Chwilę po zmianie Janusz Czoch trafią na 7:0 a zaraz po nim Piotr Matras i mamy 8:0. Ostatnia bramkę trafią Janusz Czoch po dobrze zagranej piłkę przez Daniela Dudzica i kończymy mecz z wynikiem 9:0.